شهرهای میزبان جام جهانی روسیه

جام جهانی ۲۰۱۸ در پهناورترین کشور جهان یعنی روسیه برگزار خواهد شد و افراد زیادی در حال برنامه‌ریزی برای سفر به روسیه هستند تا این دوره از جام جهانی را از نزدیک و در کشور روسیه دنبال کنند. تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی به ترتیب برابر تیم‌ ملی فوتبال کشورهای مراکش، اسپانیا و پرتغال دیدار خواهد کرد. دیدار اول تیم ملی فوتبال ایران در سن پترزبورگ است. با در نظرگرفتن این که تیم ملی فوتبال ایران در مسکو کمپ خود را برپا خواهد کرد، ملی پوشان باید از مسکو تا سن پترزبورگ ۷۱۲ کیلومتر را طی کنند. برای دومین دیدار تیم ملی فوتبال ایران باید از مسکو راهی کازان شود که این شهر ۸۱۵ کیلومتر با مسکو فاصله دارد. اعضای تیم ملی برای بازی سوم باید از مسکو خودشان را به سارانسک برسانند که ۶۴۴ کیلومتر از پایتخت روسیه مسافت دارد.در ادامه به معرفی شهرهای میزبان تیم ملی فوتبال کشور ایران در جام جهانی روسیه می‌پردازیم.

شهر سن پترزبورگ در روسیه

شهر سن پترزبورگ اولین شهر از شهرهای میزبان تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی روسیه خواهد بود. قدمت شهر سن پترزبورگ به ابتدای قرن هجدهم، در سال ۱۷۰۳ باز می‌گردد. شهر سن پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت «پتر کبیر» (Peter the Great)، ساخته شد. پتر کبیر در این سال تصمیم گرفت در باریکه‌ی سواحل دریای بالتیک که به تصرف خود درآورده بود، این شهر را بنا کند. سن پترزبورگ دومین شهر مهم روسیه بعد از مسکو، پایتخت این کشور است و بیشترین تعداد گردشگر را در این کشور به سوی خود جذب می کند. شهر زیبای سن پترزبورگ که از آن به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه نیز یاد می کنند، در شرق اروپا و ساحل شرقی دریایی بالتیک (خلیج فنلاند) واقع شده است و رودخانه زیبای نوا (Neva River) از میان آن عبور می کند. آثار هنری با کیفیت،‌ معماری خیره کننده و پرکار، تاریخچه ای با شکوه و سنت های فرهنگی غنی همه و همه این شهر را به یکی از محبوب ترین مقاصد دنیا بدل کرده است..

جزیره جزیره واسیلوسکی بزرگترین جزیره‌ی سن پترزبورگ است که جاذبه‌های شگفت‌انگیزی دارد که از آن جمله می‌توان به دو مجسمه‌ی ابوالهول متعلق به قرن ۱۵ از مصر اشاره کرد که در سمت رودخانه قرار دارد. موزه‌ی بیولوژیکی عجایب نیز جایی است که می توانید اسکلت و قلب مستخدم شخصی غول‌پیکر پتر کبیر را ببینید. ستون‌های روسترال هم در این جزیره قرار دارد که قدمت آن‌ها به قرن ۱۹ بازمی‌گردد و مشعل‌های آن در مواقع خاص روشن می‌شود. جزیره‌ی واسیلوسکی بهترین جا برای گشت و گذار در کرانه‌ی رود نوا است.

کاخ پترهوف (Peterhof Palace) مجموعه ای از قصر و باغ است که به دستور پتر کبیر در نزدیکی سنت پترزبورگ(Saint Petersburg)، روسیه ساخته شده است. کاخ پترهوف گاهی با نام ورسای روسیه هم خوانده می شود. کاخ پترهوف در میراث جهانی یونسکو به رسمیت شناخته شده است. کاخ پترهوف زمانی قصر خصوصی پتر کبیر بوده است و در حال حاضر یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین مکان های گردشگری در سرتاسر روسیه است. محبوبیت کاخ پترهوف به حدی است که از سال 2007 تا به امروز به عنوان یکی از عجایب روسیه در این کشور شناخته شده است.

از دیگر جاذبه های گردشگری و دیدنی های سن پترزبورگ همچنین دیدنی هایی مانند؛ قلعه پیتر و پاول، کلبه پتر کبیر، موزه روس، اسب سوار برنزی، میدان سنا، خیابان نوسکی، میدان کاخ یا میدان قصر، ستون الکساندر، پل های شهر سن پترزبورگ، پل بزرگ ابوکوفسکی، پل آبی و… میتوان اشاره کرد.

شهر کازان در روسیه

دومین شهر از شهرهای میزبان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه ، شهر کازان می‌باشد. کازان یا قازان، شهری باشکوه و توریستی است که به عنوان پایتخت جمهوری تاتارستان، گویی روسیه را در زمان تزارها به نمایش می‌گذارد. ویژگی بارز زندگی در این شهر روسیه همزیستی صلح‌آمیز و خلاقانه‌ی ادیان و ملیت‌های مختلف در کنار هم است. با توجه به معماری پر زرق و برق و باشکوه شهر، مناظر زیبا و دلفریب آن و استقبال گرم محلی‌ها از مهمانان،‌ کازان یک مقصد ایده‌آل برای مسافران در تمامی سنین بوده و از برزگترین مراکز اقتصادی و سیاسی و علمی و فرهنگی در کشور روسیه محسوب می‌شود.

شهر کازان یکی از محبوب ترین مقاصد کشور روسیه محسوب می شود و آمار بازدید از جاذبه‌های مشهورش بسیار قابل توجه است. یکی از مهم ترین نمادهای شهر کازان مسجد قل شریف است که بجای مسجد قبلی که در سال 1552 نابود شده بود ساخته شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این مسجد در واقع یکی از بزرگ‌ترین مساجد اروپا است و آرشیوی از غنی‌ترین کتاب‌های باستانی در آن قرار دارد. این مسجد را به خاطر قهرمان مسلمان تاتارها که به عنوان امام خاندان کازان خوانده می‌شد به نام کول شریف یا قل شریف نام‌گذاری کردند..

کازان روسیه علاوه بر این که یکی از شهرهای ورزشی روسیه محسوب می‌شود، جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی بی‌شماری نیز دارد که پارک میلیونیوم کازان و موزه ملی تاتارستان و ورزشگاه کازان از جمله این مکان ها میباشند.

شهر سارانسک در روسیه

شهر سارانسک که در قسمت شرقی کشور روسیه قرار دارد به عنوان پایتخت جمهوری موردویا(Mordovia) یکی از شهرهای تاثیر گذار مالی و اقتصادی در روسیه میباشد. سارانسک از لحاظ موقعیت جغرافیایی یکی از شهرهای مهم روسیه به شمار می آید. این شهر که در دوطرف رودخانه اینسار واقع شده است از نظر زیست محیطی نیز دارای سرسبزی بسیاری میباشد.

در کنار شهرهایی مثل کازان و مسکو شاید سارانسک انتخاب مناسبی برای گردشگران نباشد. اما از جمله مکان های دیدنی این شهر میتوان از موزه فرهنگ مردمی موردوویا نام برد که ابتدا به عنوان زیرمجموعه‌ای از موزه هنرهای تجسمی افتتاح شد، اما هم‌اکنون به عنوان موزه فرهنگی قومی و مردمی منطقه شناخته می‌شود. این موزه در سال ۱۹۹۹ اقتتاح شده است، ونقش مهمی را در شناساندن فرهنگ منطقه به جوانان ایفا کرده است، از دیگر مکان های دیدنی این شهر میتوان به موزه جنگ سارانسک، پارک پوشکین، کلیسای جامع سنت فئودور اوشاکوف، کلیسای یوحنا و…. اشاره کرد. شهر کازان آخرین شهر از شهرهای میزبان تیم ملی فوتبال ایران در سری اول بازی‌های جام جهانی روسیه می‌باشد.

به امید موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی و دیدار با شهرهای بیشتری از کشور پهناور روسیه...

برای اطلاعات تکمیلی
شماره خود را وارد کنید