جاذبه های گردشگری مجارستان

موضوعی می باشد که ما در این مقاله قصد داریم آن را برای شما توضیح بدهیم و اگر شما قصد سفر به کشور مجارستان را دارید و می خواهید که از جاذبه‌های گردشگری این کشور مطلع شوید می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و درباره جاذبه‌های گردشگری مجارستان اطلاعاتی به دست بیاورید پس با ما همراه باشید:

 

جهت مشاهده تورها و پکیج ها به  ستاره میرداماد  مراجعه فرمایید

مطالب مرتبط

جاذبه ها گردشگری کانادا-تورنتو
جاذبه ها گردشگری اتریش-وین
جاذبه ها گردشگری ترکیه-کوشی آداسی
جاذبه ها گردشگری مالزی-کوالالامپور
جاذبه ها گردشگری گرجستان-تفلیس
جاذبه ها گردشگری امارات-دبی
جاذبه ها گردشگری ارمنستان-ایروان

شهر بوداپست یکی از جاذبه های گردشگری مجارستان

جاذبه های گردشگری مجارستان

شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان می باشد و خود به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مجارستان به حساب می آيد.

همچنین این شهر بزرگترین و پرجمعیت‌ترین و همچنین مهم ترین شهر موجود در کشور مجارستان می باشد و این شهر مرکز سیاسی و فرهنگی، تجاری، صنعتی کشور مجارستان است. بر طبق آماری که در اوایل ماه ژانویه در سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر گردید، شهر زیبای بوداپست دارای چیزی در حدود یک میلیون و هشتصد هزار نفر جمعیت می باشد و همچنین به صورت تخمینی اعلام شده است که این شهر دارای ۵۲۵ کیلومتر مربع مساحت می باشد و در تقسیمات کشوری کشور مجارستان دارای یک واحد مستقل برای خودش می‌باشد.

جاذبه های گردشگری شهر بوداپست

http://aynazsetareh.com/Images/%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-01.jpg

یک از جاذبه های گردشگری که در شهر بوداپست وجود دارد و به عنوان جاذبه های گردشگری مجارستان به حساب می آید، شهر باستانی آکوئینکوم می باشد، که امروزه این شهر تبدیل به خرابه هایی شده است که در شمال شهر بوداپست قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مجارستان هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جلب می نماید. شهر آکوئینکوم درگذشت سکونتگاه اقوام سلت بوده است که بعد از گذشت زمانی تبدیل به مرکز ایالات رومی پانی های سلفی گردیده است. در قرن نهم میلادی اقوام مجار وارد این سرزمین شدند. این شهر پس از حمله مغول ها که در سال 1241 رخ داد به صورت کامل غارت شد، ولی پس از گذشت زمانی این شهر مجدداً رونق پیدا کرد و پس از گذشت زمان نسبتاً کوتاهی به یکی از اصلی ترین مراکز رنساس در قاره اروپا تبدیل گردید. این شهر در قرن 15 پس از میلاد و سال ۱۵۴۱ پس از اینکه توسط بودا ها محاصره گردید، به مدت ۱۴۵ سال دولت عثمانی بر این شهر حکومت نمود. همچنین این شهر در آن دوره ها از نظر اقتصادی دچار افت بسیار شدید می گردید و همچنین جمعیت شهر به همین دلیل بسیار کاهش یافت و قصر سلطنتی که در این شهر وجود داشت به ویرانه ای تبدیل گردید، اما در قرن 16 پس از میلاد و سال ۱6۸۶ این شهر به طور کامل آزاد گردید.

شهر بوداپست یکی از زیباترین و باشکوه ترین شهر هایی می باشد که در قاره اروپا موجود است که این شهر هر سال پذیرای چندین میلیون گردشگر تحت عنوان جاذبه های گردشگری مجارستان می باشد که از سرتاسر جهان به این شهر می آیند. طبق

آماری که در سال ۲۰۱۷ منتشر گردید در حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر به این شهر وارد گردیده اند. همچنین این شهر دارای تعداد زیادی میراث فرهنگی می باشد که در فهرست جهانی یونسکو ثبت گردیده است که این میراث به شرح زیر می باشند :

 به حساب می آيد.

از نظر گردشگری نیز شهر بوداپست از بناهای مهم و تاریخی بهره می‌برد که این بناها هر کدام به عنوان جاذبه های گردشگری مجارستان  به حساب می آیند و به شرح زیر می باشند :

اولین سکونتگاهی این که در گذشته وجود داشت شهر بوداپست بود، که این سکونتگاه متعلق به سلتی ها بوده که این قوم در قرن یکم میلادی توسط امپراتوری روم به صورت کامل نابود گردید .قوم سلتی ها که تقریباً بیشتر بخشهای فرادانوب را تحت سلطه خود قرار داده بودند دارای دو مرکز اصلی بودند، یکی از این مراکز ها تپه گلرت که در منطقه بودا قرار داشت و و مرکز بوگر که شهری بود به نام آک اینک که نام این شهر به معنی آب فراوان می باشد. به این دلیل این شهر به این نام معروف می باشد که چشمه های آب معدنی فراوانی در اطراف این شهر وجود دارند. پس از اینکه رومیان به این شهر ورود کردند این شهر نامه آکوئینکوم را دریافت کرد و این شهر به عنوان مرکز پانونیا سفلی انتخاب گردید و این شهر به دو قسمت تبدیل گردید که یکی اردوگاه های نظامی در آن قرار داشت و بخش دیگر بخش شهری بود که در این بخش رومیها جاده، آمفی تئاتر، حمام و ویلاهای پیشرفته ای بنا نهادند.

مهم ترین مقاصد و جاذبه های گردشگری مجارستان

 از  مهم ترین ویژگی های معماری که در این شهر وجود دارد که بسیار جالب می باشد می‌توان به خرابه‌ای که از یک سیستم مجهز و گرمایشی بهره می برد و ارگ آبی و یک مجموعه گرمابه قدیمی و همچنین آمفی تئاتر اریکه که قطر آن ۹۰ متر می باشد و گنجایش آن ۱۲ هزار تماشاچی می باشد اشاره نمود که هر یکی از این ها به عنوان جاذبه های گردشگری مجارستان می باشند. شهر بوداپست یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مجارستان می باشد و اگر شما قصد سفر به کشور مجارستان را دارید می توانید از زیباترین جاذبه‌های گردشگری مجارستان موجود در شهر بوداپست بازدید نمایید.

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را اراده نماید

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید...

ویزا

ویزا از نظر مدت اعتبار به دو نوع چندباره یا مولتی (multi) و یک باره یا سینگل (Single) تقسیم می‌شود. ویزای سینگل: چنانچه ویزای شما به صورت سینگل باشد در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک آن کشور داده خواهد شد. ویزای مولتی: چناچه ویزای شما مولتی یا چندباره باشد،به شما امکان ورود و خروج‌های متعدد به کشور صادر کنند...

اینیستاگرام

اینیستاگرام شرکت خدمات مسافرتی ایناز ستاره میرداماد هر روزه بهترین پیشنهادهای مسافرتی اعم از تور ارزان و یا اطلاعات پرواز یا اطلاعات ویزای کشورهای مختلف را ارایه می دهد چنانچه بدنبال اطلاعاتی در مورد برخی از جاذبه های گردشگری کشور های پربازدید هستید به صفحه اینیستاگرام ما مراجعه فرمایید . همچنین برخی از نمایشگاههای صنعتی نیز معرفی میشود.