جاذبه های گردشگری کوشی آداسی 

نقشه کوشی آداسی ترکیه

 

 

به عنوان یکی از مهمترین مراکز گردشگری و مقاصد مدیترانه‌ای و شهری بندرگاهی بسیار زیبا موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. با توجه به اینکه شهر کوشی آداسی یک شهر ساحلی بوده و در کنار دریا به سر می‌برند و تعداد بسیار زیادی گردشگر و توریست به این طرح سفر کرده و اوقات خوشی را در این شهر سپری می‌کند همچنین شهر کوشی آداسی به دلیل داشتن مراکز خرید بسیار سرگرم کننده مقرون به صرفه و همچنین رستوران های بسیار مجلل و با کیفیت در کل ترکیه زبانزد می باشد. شهر کوشی آداسی به دلیل جاذبه های گردشگری کوشی آداسی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری اروپایی در ایام تعطیلات به حساب می آید در شهر کوشی آداسی هتل های بسیار زیادی در نزدیکی سواحل دریا قرار گرفته و باعث شده تا در ایام تعطیلات و اوج گردشگری این مناطق بسیار شلوغ باشند. البته فقط مناطق ساحلی کوشی آداسی به عنوان جاذبه های گردشگری کوشی آداسی به حساب نمی آید و در این شهر جاذبه های تاریخی بسیار زیبایی و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد این وجود دارد که نظر هر توریست و گردشگر را به خود جلب می نماید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری کوشی آداسی بپردازیم و در صورتی که شما می خواهید به این شهر زیبا سفر کنید و می خواهید از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی مطلع شوید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید:

جهت مشاهده تورها و پکیج ها کلیک کنید

منطقه بندری یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

در حالت کلی بیشترین جاذبه های گردشگری کوشی آداسی مربوط به منطقه بندری آن می‌باشد. یکی از جاذبه های گردشگری موجود در منطقه بندری کوشی آداسی، کاروانسرا می باشد که این مکان در اوایل قرن ۱۶ و در سال ۱۶۱۸ توسط اوکوز محمد پاشا ساخته شد. در طی جنگ هایی که در آن زمان رخ داد این مکان به طور کامل تخریب شد اما در اواخر قرن نوزدهم این مکان مجدداً بازسازی شده و همچنین هتل کلاب کاروانسرا نیز در سال ۱۹۶۷ فعالیتش را در این مکان شروع نمود. همچنین دروازه جنوبی کاروانسرا نیز هنوز وجود داشته و این دروازه افراد را به منطقه بازار بندری سوق می دهد که در آن پر از سوغاتی های کشور ترکیه می باشد که نظر هر گردشگر و توریست را به خود جلب می نماید.

گوورجین آدا Güvercin Ada یا همان جزیره کبوتر یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

جزیره کبوتر یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری کوشی آداسی به حساب می آید. در صورتی که بخواهیم به این جزیره زیبا و گردشگری وارد شویم باید از بندر کوشی آداسی حرکت کرده و یک مسیر ۳۵۰ متری را طی کرده تا به جزیره کبوتر یا همان گوورجین آدا برسیم. در این جزیره بقایای یک قلعه بسیار زیبا که مربوط به قرن سیزدهم پس از میلاد می باشد و طراحی بیزانس بهره برده است وجود دارد این قلعه بعدها به پناهگاهی برای دزدان دریایی تبدیل شده بود همچنین در جزیره کبوتر برج و بارو نیز وجود دارد که این برج و بارو در قرن نوزدهم به مجموعه قلعه اضافه شده است. یکی از بهترین تفریحاتی که در جزیره کبوتر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی هر گردشگری و توریستی می‌تواند انجام دهد قدم زدن در کنار دریا و لذت بردن از منظره زیبای موجود در آن منطقه می باشد. همچنین در کنار دریا کافه های بسیار دیدنی و جذابی وجود دارد که نظر هر گردشگر و توریست را به خود جلب کرده و هر فردی تمایل دارد تا ساعاتی را در این کافه ها سپری نموده و اوقات خوشی را برای خود ایجاد نماید. تماشای غروب آفتاب در این جزیره بسیار زیبا بوده و به عنوان یکی از تفریحات گردشگری و توریستی آن در جزیره کبوتر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی به حساب می آید.

 ساحل بانوان کوشی آداسی

ساحل بانوان یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

ساحل بانوان یا همان کادینلار دنیزی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی به حساب می آید که این ساحل زیبا با شهر کوشی آداسی چیزی در حدود ۲ کیلومتر فاصله دارد و به عنوان یکی از محبوب ترین سواحل موجود در این منطقه به حساب می آید. انجام ورزش های آبی مختلف مانند غواصی، موج سواری و غیره در ساحل بانوان بسیار رونق داشته و نظر هر گردشگر و توریستی را به خود جلب می نماید همچنین در این منطقه کافه های بسیار زیادی نیز در دسترس گردشگران و توریستها وجود داشته که غذاهای بسیار خوشمزه ای را ارائه می نمایند.

دیدیما کوشی آداسی

همچنین آفتاب گرفتن در این ساحل بسیار پررونق بوده و افراد بسیار زیاد هر روز در این سال بر روی صندلی‌های مخصوص نشسته و آفتاب می گیرند و ساعات بسیار خوبی را برای خود ایجاد می نمایند. موضوعی که مشخص است این است که این مکان در تابستان‌ها بسیار شلوغ بوده و خانواده های بسیار زیادی و همچنین گردشگران خارجی در این ساحل حضور داشته و از زیبایی های آن نهایت لذت را می برد. با توجه به محبوبیت بسیار زیادی که ساحل بانوان در منطقه کوشی آداسی دارد در هیچ روزی از سال وجود ندارد که این ساحل خالی از افراد باشد فقط در بعضی از ماه آبان در ماه ژوئیه این ساحل کمی خلوت تر از سایر اوقات سال می باشد.

پرینه نه کوشی آداسی

دیدیما یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی که مکانی بسیار زیبا جذاب و منحصر به فرد می باشد و بنای تاریخی دیدیما می باشد. این مکان تاریخی به عنوان دوم مکان بزرگ تاریخی در کل دنیا به حساب می‌آید که همچنین برای زمان‌هایی که به عنوان مرکز حکمرانی دوران هلنیستی مورد استفاده قرار گرفته است. بقایای برخی از ستون های مربوط به معبد آپولو در این مکان زیبا هنوز نیز وجود دارد. در این مکان چیزی در حدود صد و بیست و دو ستون وجود دارد و این معبد به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های ساختمان‌های دورانی که در کشور ترکیه وجود دارند به حساب می‌آید که به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کوشی آداسی بوده و هر سال تعداد بسیار زیادی گردشگر و توریست به قصد دیدن این بنای تاریخی جذاب راه این شهر می شوند.

 

پارک ملی دلتای آیدین

پریه نه Priene یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

شهر پریه نه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی به حساب می‌آید که مربوط به دوران هلنیستی می‌باشد. این شهر زیبا از مناظر کوهستانی بسیار منحصر به فرد و جذاب لذت می برد که نظر هر مخاطبی را به خود جلب می نماید و این مکان به عنوان یکی از مکان‌های بسیار محبوب و پرطرفدار جهت عکاسی به حساب می آید این مکان در بین سالهای ۳۰۰ تا ۴۵۰ پیش از میلاد دوران بسیار باشکوه و با عظمتی داشته است به گونه ای که بسیاری از کار های بازرگانی و اقتصادی در این منطقه انجام شده است اما با مرور زمان و با توجه به رسوبگذاری رودخانه میان در این شهر تاریخی کم کم دچار سقوط شده و بعد از گذشت چند مدت کاملا خالی از سکنه شد. در این منطقه بازدید از میلتوس نیز خالی از لطف نبوده و می تواند اوقات بسیار خوشی را برای گردشگران توریستان ایجاد نماید.

پارک ملی دلتای آیدین یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

می توان گفت یکی از زیباترین پارک های موجود در کل دنیا همچنین ترکیه پارک ملی دلتای آیدین می باشد همچنین به بیوک مندرس نیز معروف می باشد. تمامی کائنات و عوامل جغرافیای طبیعی با یکدیگر ادغام شده اند تا در نتیجه یکی از زیباترین جاذبه های موجود در روی کره زمین به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی به وجود بیاید که آن پارک ملی دلتای آیدین میباشد. این پارک زیبا در بین منطقه سکه و کوشی آداسی قرارگرفته و به عنوان یک مکان بسیار مقدس در نظر بومیان منطقه کوشی آداسی و سکه به حساب می آید و همچنین به عنوان یکی از برترین جاذبه های گردشگری کوشی آداسی محسوب می شود و قدمت این پارک زیبا نیز به قرن نهم پس از میلاد باز می گردد. همچنین در پارک ملی دلتای آیدی هرساله کنفدراسیون‌ های علمی و فرهنگی مختلفی نیز برگزار می گردد. پیشنهاد ما به شما این است در صورتیکه قصد سفر به شهر زیبای کوشی آداسی را دارید حتما در برنامه خود بازدید از این پارک زیبا را قرار داده و آن را فراموش نکنید.

رستوران قصر کوشی آداسی

 

آدالند یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوشی آداسی

از دیگر جاذبه های گردشگری کوشی آداسی که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد و گردشگران توریست های بسیار زیادی این مکان را به عنوان مقصد خود و سفر به شهر کوشی آداسی به حساب می‌آورند آدالند میباشد که این مکان زیبا در شش کیلومتری شهر کوشی آداسی قرار گرفته است. پارک آبی آدالند از محبوبیت و شهرت بسیار زیادی در کل ترکیه بهره می برد و در عین حال به بزرگی و معروفیت دیگر پارک‌های موجود در منطقه کوشی آداسی نمی باشد اما با این همه باز هم تعداد بسیار زیادی گردشگر و توریست هر ساله به قصد گذراندن اوقات خوش در این پارک آبی راهی شهر زیبای کوشی آداسی می شود. یکی از معروف ترین و مهم ترین جاذبه های پارک آبی آدالند نمایش دلفین ها در این پارک می باشد که بسیار پرطرفدار بوده و گردشگران و توریست‌های بسیار زیادی برای تماشای نمایش دلفین ها به این پارک آبی زیبا در شهر کوشی آداسی می آیند.

 

 بهترین رستوران های شهر کوشی آداسی

یکی از پر طرفدار ترین جاذبه های گردشگری کوشی آداسی رستوران های این شهر می باشد یکی از بهترین رستوران های موجود در منطقه کوشی آداسی که انواع مختلفی از غذاهای بین المللی را با طعم و مزه بسیار لذیذ و منحصر به فرد به مشتریان خود ارائه می نماید رستوران‌قصر می باشد. در این رستوران انواع غذاهای اروپایی مکزیکی، چینی، ترکی، مدیترانه‌ای و همچنین غذای مخصوص افراد وجیترین یا گیاهخوار وجود دارد و به خوبی می تواند تمامی زائغه ها و سلیقه ها را پوشش دهد. از دیگر رستوران های بسیار محبوب موجود در شهر کوشی آداسی می‌توان به کبابی حسن کولکوقلو، رستوران هالدی این، رستوران آولو رستوران اوستا کاظم، رستوران اوز اورفا، رستور

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی whatsapp telegram instagram G mail yahoo

 لینک  اشتراک گذاری مطلب           http://aynazsetareh.com/Page/Show/3044

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور داخلی یا خارجی مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را به موقع ارایه نماید

خرید بلیط هواپیما

بهتر نیست بليط هواپيمای سفرهای خارجی‌تان را از یک ایرلاین معتبر بخرید؟ البته شاید بخواهید اول قیمت‌ پروازهای مختلف را ببینید و مناسب‌ترینشان را انتخاب کنید. گاهی سرعت خرید بلیط و رفتن به سفر برای شما اهمیت بیشتری دارد چون باید در کمتر از 24 ساعت آینده به جایی آن سوی کره‌ی زمین برسیدویا شاید نیاز به کنسل کردن بلیط خریداری شده داشته باشید...

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید با آژانس ستاره میرداماد همراه شوید...

اینیستاگرام

اینیستاگرام شرکت خدمات مسافرتی ایناز ستاره میرداماد هر روزه بهترین پیشنهادهای مسافرتی اعم از تور ارزان و یا اطلاعات پرواز یا اطلاعات ویزای کشورهای مختلف را ارایه می دهد چنانچه بدنبال اطلاعاتی در مورد برخی از جاذبه های گردشگری کشور های پربازدید هستید به صفحه اینیستاگرام ما مراجعه فرمایید . همچنین برخی از نمایشگاههای صنعتی نیز معرفی میشود.