جاذبه های گردشگری کیش

موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد. همانطور که می‌دانید جزیره کیش یکی از جزایر استان هرمزگان در خلیج فارس می باشد و این جزیره از زیبایی های بسیار زیادی برخوردار است که همین زیبایی ها باعث شده ، که در سال در حدود یک میلیون گردشگر به این جزیره وارد شوند و از جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایند و اگر شما هم قصد سفر به یک جزیره را دارید

،پیشنهاد ما به شما جزیره زیبای کیش می باشد.

 

 

همانطور که گفته شد جاذبه های گردشگری کیش بسیار زیاد می باشد و از افراد بسیار زیادی به این جزیره می روند تا از این جاذبه‌های بسیار زیبا دیدن نمایند. ما در این مقاله قصد داریم جاذبه‌های گردشگری و همچنین مناطق مختلف جزیره کیش را به شما معرفی نماییم پس اگر قصد سفر به جزیره زیبای کیش را دارید و می خواهید که از جاذبه های گردشگری کیش بازدید نمایید، می توانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و در رابطه با جاذبه های گردشگری کیش اطلاعات کاملی به دست آورید :

جهت مشاهده تورها و پکیج ها کلیک کنید

درباره موقعیت جغرافیایی جزیره کیش

جزیره کیش یک جزیره بسیار زیبا واقع در خلیج همیشگی فارس و همچنین به عنوان یکی از توابع استان هرمزگان می باشد. نقشه جزیره کیش دارای شکلی شبیه به بیضی می باشد که مساحت آن در حدود ۹۲ کیلومترمربع و همچنین محیط آن در حدود ۴۵ کیلومتر می باشد. فاصله این جزیره تا بندر خارک در حدود ۱۸ کیلومتر و تا جزیره هندورابی در حدود ۲۷ کیلومتر و همچنین تا جزیره ابوموسی ۱۷۸ کیلومتر و تا جزیره قشم در حدود ۲۲۵ کیلومتر و همچنین تا دبی در حدود ۲۰۰ کیلومتر می باشد.

خانه اعیانی یکی از جاذبه های گردشگری کیش

خانه اعیانی یکی از جاذبه های گردشگری کیش

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کیش خانه اعیانی می باشد که در شهر حریره واقع شده است و به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کیش شناخته می شود.

 

 

سبک معماری خانه اعیانی نشان‌دهنده سبک معماری تمام خانه های قدیمی موجود در ایران می باشد که. در این خانه تعدادی خانواده زندگی می‌کردند و این خانواده‌ها از شهرهایی مانند یزد و اصفهان و کاشان به این خانه آمده بودند و در آن زندگی می‌کردند. به همین دلیل رسم و رسوم های آنها را می‌توان در این خانه‌ به وضوح دید. تاریخچه این خانه به دوره ایلخانان باز می‌گردد و این خانه بسیار زیبا در دوره ایلخانان ساخته شده است و در ساخت و جلوه دادن به نمای بیرونی این خانه از کاشی های ستاره ای شکل استفاده شده است که جلوه بسیار زیبا و خاصی را به نمای بیرونی این خانه می بخشد. در دوره ایلخانان از کاشی های ستاره‌ای برای ساخت و نما بخشیدن به تخت سلیمان و سلطانیه استفاده نموده اند و به این دلیل که این کاشی ها در آن زمان جزو کالاهای وارداتی بودند و هنگام وارد کردن این کاشی ها این کاشی ها در جزیره کیش می‌گذشتند، پس می توان نتیجه گرفت که صاحبان این خانه افراد ثروتمند بودند که توانسته اند این کاشی‌ها را خریداری کنند و در هنگام ساخت خانه عمارت خود از آن ها برای تزیین خانه خود استفاده نمایند. زیرا این کاشی ها قیمت بسیار زیادی داشتند و دلیل این قیمت بسیار زیاد وارداتی بودن آنها می باشد.

شهر زیبا و باستانی حریره به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش

یکی از زیباترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری کیش شهر باستانی و زیبای حریر می‌باشد که این شهر به عنوان یکی از زیر جاذبه های گردشگری کیش محسوب می شود. قدمت این شهر بسیار زیبا به ۸۰۰ سال پیش باز می‌گردد شهر بسیار زیبای حریره در زمانی که تاسیس گردید شهر بسیار بزرگ و آباد بود که وسعت این شهر بسیار زیبا در حدود ۱۲۰ هکتار می باشد. بهترین دورانی که شهر حریره تجربه کرده است در بین سالهای ۳۶۷ و ۹۱۲ قمری می باشد که در آن زمان افراد بسیار زیادی در شهر حریر زندگی می کردند و همچنین این شهر به عنوان یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای ایران محسوب می‌شده است.

 

 

بخش شمالی ساحل های شهر زیبای حریره بقایای مربوط به دوره ساسانیان و همچنین ابتدای دوره اسلامی وجود دارد و همچنین وسعت بقایای موجود درون این جزیره در حدود ۳ کیلومتر مربع می باشد که بقایا نشان‌دهنده این می باشد که در روزگاری شهر حریره به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای موجود در ایران به حساب می‌آمد و همچنین این شهر جمعیت بسیار زیادی را دارا بوده است که به مرور زمان و با به وجود آمدن حکومت های مختلف مردم این شهر این شهر را ترک کردند. اگر شما قصد سفر به جزیره زیبای کیش و همچنین بازدید از جاذبه های گردشگری کیش را دارید یکی از پیشنهادهای ما به شما این می باشد که حتماً و حتماً بازدید از شهر زیبا و باستانی حریره را در برنامه خود قرار دهید و از این شهر بسیار زیبا که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش محسوب می شود بازدید نمایید.

یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری کیش کشتی یونانی

یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری کیش کشتی یونانی

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کیش که از معروفیت بسیار زیاد و خاصی برخوردار می باشد کشتی یونانی می باشد. از نظر تاریخی کشتی یونانی دارای تاریخچه مهم و جالبی می باشد اما از زیبای خاصی برخوردار می باشد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش که بسیار معروف است به حساب می آید. سالانه افراد بسیار زیادی از این کشتی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش بسیار زیبا بازدید می نمایند. همانطور که از اسم این کشتی پیدا می باشد این کشتی متعلق به کشور یونان می باشد و به صورت اتفاقی و با توجه به دلایلی که مشخص نمی باشد به صورت ناگهانی این کشتی به مشکل بر می خورد و در گل های ساحلی خلیج فارس فرو می‌رود و دیگر نمی‌تواند حرکت نماید و از آن زمان تا اکنون در آن مکان باقی مانده است. در رابطه با به مشکل برخوردن این کشتی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش نظریه های بسیار زیادی وجود دارد که برخی می گویند بدی آب و هوا و همچنین مه آلود بودن هوا باعث شده است که ناخدای کشتی برای هدایت کشتی دید کافی نداشته است و نتوانسته کشتی را به بهترین شکل هدایت نماید و باعث شده که این کشتی به مشکل بخورد و به گل بشیند. نکته ای که لازم است در رابطه با این کشتی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش بگوییم این میباشد که گلهای موجود در زیر این کشتی باعث شده است که فرسودگی و پوسیدگی در بخش‌های پایینی آن به وجود بیاید و باعث شود که این کشتی آسیب های زیادی را به خود ببیند.

اطلاعات کامل در رابطه با رستوران های جزیره کیش

در حالت کلی افرادی که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری کیش به این جزیره سفر می نمایند، حتما در برنامه خود این موضوع را قرار می‌دهند که پس از بازدید از جاذبه های گردشگری کیش در یک رستوران بسیار لاکچری و خوب یک غذای بسیار لذیذ و خوب را می نمایند. ما در ادامه مقاله قصد داریم تا برخی از بهترین رستوران های موجود در کیش را به شما معرفی نماییم و آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

رستوران بسیار زیبا و لاکچری کوه نور

رستوران کوه نور یکی از زیباترین رستوران های موجود در جزیره کیش و همچنین به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش می باشد که طراحی داخلی آن به شکل سنگ و صخره می‌باشد که این طراحی بسیار شیک و جذاب می باشد.

 

علاوه بر طراحی این رستوران رستوران کوه نور، نورپردازی بسیار خاص و زیبایی را دارد که این منظره بسیار زیبا و رویایی را در این رستوران به وجود می‌آورد. در منوی رستوران کوه نور غذاهای بسیار زیادی از کشورهای مختلف وجود دارد که می تواند نظر افراد بسیار سخت پسند را نیز به خود جلب نماید. علاوه بر مواردی که ذکر شد در درون رستوران کوه نور موسیقی زنده و زیبا و همچنین یک کافی شاپ بسیار زیبا وجود دارد. این رستوران بسیار زیبا و لاکچری در میدان امیر کبیر و واقع در روبروی دانشگاه کیش می باشد.

رستوران جذاب و سنتی پوریا کیش

رستوران جذاب و سنتی پوریا

یکی از زیباترین و معروفترین و همچنین گران قیمت ترین رستوران های موجود در کیش رستوران سنتی و جذاب پوریا می باشد که این رستوران از ظرفیت ۲۰۰ نفره به بالا برخوردار می باشد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کیش شناخته می گردد. اگر شما دوست دارید پس از بازدید از جاذبه های گردشگری کیش در یک رستوران سنتی و جذاب یک غذای بسیار لذیذ را میل نمایید پیشنهاد ما به شما رستوران سنتی پوریا می باشد. در این رستوران بسیار جذاب غذاهای اصیل ایرانی و همچنین غذاهای موجود در خاورمیانه سرو می‌شود که بهترین طعم و همچنین بهترین کیفیت را دارا می باشند. این رستوران بسیار زیبا در میدان پردیس و در هتل پارمیس کیش واقع شده است.

معرفی تفریحات موجود در جزیره بسیار زیبای کیش

درون جزیره بسیار زیبای کیش علاوه بر جاذبه های گردشگری کیش، تفریحات بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید اوقات بسیار خوشی را با استفاده از این تفریحات پشت سر بگذارید. ما در ادامه برخی از تفریحات موجود در کیش را به صورت کامل به شما معرفی می کنیم و مورد بررسی قرار می دهیم.

شاتل کیش یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین تفریحات موجود در کیش

شاتل کیش یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین تفریحات موجود در کیش

یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین تفریحات آبی که در جزیره بسیار زیبای کشور وجود دارد شاتل کیش می باشد که می توان آن را هم به صورت دسته جمعی و هم به صورت تک نفره انجام داد.

 

این تفریحی این گونه صورت می گیرد که شما بر روی توپ‌های مخصوصی سوار شده و با قایق های تندرو با سرعت بسیار زیادی بر روی سطح خلیج همیشه فارس کشیده می‌شوید. اگر به دنبال یک تفریح بسیار هیجان انگیز و جذاب می باشید پیشنهاد ما به شما شاتل کیش می باشد.

پاراسل یکی از هیجان انگیزترین و لذت بخش ترین تفریحات

پاراسل یکی از هیجان انگیزترین و لذت بخش ترین تفریحات موجود در کیش

اگر به دنبال یک تفریح بسیار هیجان انگیز و علاوه بر آن لذت بخش می باشید پیشنهاد ما به شما این است که پاراسل را تجربه نمایید. این تفریح به این صورت می باشد که شما می توانید همراه دوستان و خانواده خود سوار یک قایق که به چتر پاراسل مجهز می‌باشد شوید و سرعت بسیار زیادی را تجربه کنید و پس از آن به سمت بالا اوج بگیرید و ارتفاعی بین ۱۵۰ متر تا ۳۰۰ متر را تجربه نمایید. پس از اینکه شما به سمت بالا اوج گرفتید و ارتفاع بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر را تجربه کردید در حدود چند دقیقه در همین ارتفاع باقی می مانید و پس از این چند دقیقه به آرامی فرود می آید و بر روی سطح دریا به حرکت خود ادامه می دهید در هنگام اوج گیری پاراسل گونه ای ترس همراه با هیجان را احساس می کنید که احساس بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی whatsapp telegram instagram G mail yahoo

 لینک  اشتراک گذاری مطلب           http://aynazsetareh.com/Page/Show/3053

تور

معمولا در یک تور مسافرتی مفهوم و واژه ای به نام تور لیدر یا راهنمای تور را نیز می شونیم. راهنمای تور شخصی است که در یک تور، مناطق زیبا و تاریخ منطقه مورد بازدید را به مسافران معرفی می نماید. راهنمای تور باید دارای اطلاعات عمومی بالا و همچنین اطلاعات تخصصی مربوط به تور مورد هدایت خود داشته باشد تابتواند بهترین خدمات را اراده نماید

رزرو هتل

ممکن است برای رزرو هتلی به آژانس مسافرتی مراجع کنید و با اصطلاحاتی در مورد اتاق‌های هتل مواجه شوید که معنی آنها را به درستی نمی‌دانید. این که تفاوت FB با All چیست؟ تفاوت All با UAll چیست؟ در ادامه اطلاعات جامعی راجع به انواع هتل‌ها می‌خوانید پس اگر نیاز به مسافرت‌های بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید...

ویزا

ویزا از نظر مدت اعتبار به دو نوع چندباره یا مولتی (multi) و یک باره یا سینگل (Single) تقسیم می‌شود. ویزای سینگل: چنانچه ویزای شما به صورت سینگل باشد در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به خاک آن کشور داده خواهد شد. ویزای مولتی: چناچه ویزای شما مولتی یا چندباره باشد،به شما امکان ورود و خروج‌های متعدد به کشور صادر کنند...

اینیستاگرام

اینیستاگرام شرکت خدمات مسافرتی ایناز ستاره میرداماد هر روزه بهترین پیشنهادهای مسافرتی اعم از تور ارزان و یا اطلاعات پرواز یا اطلاعات ویزای کشورهای مختلف را ارایه می دهد چنانچه بدنبال اطلاعاتی در مورد برخی از جاذبه های گردشگری کشور های پربازدید هستید به صفحه اینیستاگرام ما مراجعه فرمایید . همچنین برخی از نمایشگاههای صنعتی نیز معرفی میشود.